Şimdi Uzaklardayım

Bir Dünya Turu Serüveni (idi)

simdiuzaklardayim.com
Bitirirken
Caglayan tarafından yazıldı.   
Cuma, 01 Ocak 2010 21:50
Simdi UzaklardayimBir hayaldi, gerçek oldu. İçinde bulunduğum ve ne zamandır sıkıldığımı hatırlamadığım rutinden kaçmanın fırsatını yakaladım. Evin kapısından çıkarken bile inanamıyordum böyle bir işe kalkıştığıma. Zaman aktı geçti, çok şey yaşadım, çok eğlendim, biraz hırpalandım, sonunda geri döndüm. Hasretle sarıldım aileme, arkadaşlarıma, evime.

Saçlarımı kazıtıp turuncu çarşaflara bürünmedim. Hayatın anlamını bulmadım yolda, çünkü anlam aramaya çıkmamıştım. Durup bir nefes almak istedim, o nefes sırt çantamı alıp tek başıma dünya turu yapmak şeklinde vücut buldu.

Güneydoğu Asya'da huzuru buldum. Aklımdaki zehirli maddeleri dışarı püskürttüm. Çok mutlu oldum. Güney Amerika'da tatlı rüyadan uyandım. Seyahatteyken bile mücadele etmek gerektiğini hatırladım.

Dünya turunu tamamladıktan sonra daha iyi bir adam olduğumu hissettim ve her başarılan şeyde olduğu gibi kısa bir zafer sarhoşluğu yaşayıp bir sonraki adımı düşünmeye başladım.
 
Adet olduğu üzere ben de bir alıntı yaparak bitireyim yazıyı. Yolda okuduğum bir kitaptan yola çıkmayı düşünenler için...
 
"If I'd learnt one thing from travelling, it was that the way to get things done is to go ahead and do them. Don't talk about going to Borneo. Book a ticket, get a visa, pack a bag, and it just happens."
— Alex Garland (The Beach)
 
TEŞEKKÜRLER
Hayata dair seçimlerde beni aydınlatan ama son kararı her zaman bana bırakan anneme, babama ve kardeşime,
Yolculuğumu fikir aşamasından itibaren hep destekleyen kuzenim Türker'e,
Web sitelerinden faydalandığım ve yol boyunca haberleştiğim kişisel rehberlerim Özlem, Barış ve  Cüneyt'e,
Her zaman orada olduğunu bildiğim dostum Kemal'e,
A.B.D.'deki dostlarım Tolga, Gözde ve Şirin'e,
Düğünlerini kaçırmama izin veren Yeliz ve Çağdaş'a,
Singapur'da bana evlerini açan ve en mükemmel şekilde ağırlayan Elvan ve Korcan'a,
Yolculuk boyunca Ziyaretçi Defteri, yorumlar ve e-posta mesajları ile bana destek olan, her gün sitemi tıklayarak 10.000 km öteden varlıklarını hissettiren tüm dostlara,
teşekkür ederim.
 
 
 
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack